MHP lideri Bahçeli: Milletvekili Genel Seçimleri 2023’te yapılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin bazı değerlendirmeler yaptı ve milletvekili seçimlerinin 2023 yılında yapılması kararlılıklarından “taviz vermeyeceklerini” söyledi.

AKP’nin de aynı görüşte olmasından mutlu olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi‘nin Türkiye’yi risk ve belirsizliğe çekmek için el ovuşturduğunu öne sürdü.

Bahçeli, “Bir seçim havası oluşturmaya çalışıyorlar. Bu yanlıştır, mahsurludur, sakat bir tavırdır. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemiz mümkün değildir” dedi.

Gündemdeki bir diğer başlık olan “Beştepe’deki görüşme iddiasına” da değinen Bahçeli, “Cumhurbaşkanı üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar CHP’deki hesaplaşmanın, Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma çabasının deşifre ve delaletidir” değerlendirmesini yaptı.

Bahçeli konu ile ilgili şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar CHP’deki hesaplaşmanın, Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma çabasının deşifre ve delaletidir. Ayrıca yeni parti arayışlarından da beslenmektedir… Karşımızdaki siyasi tablo Kılıçdaroğlu’nun hüsran ve hezimet siyasetine itiraz eden bir dip dalgayla büyüyeceği kanaati ben de oldukça fazladır… CHP’de sular durulmaz, nitekim Kılıçdaroğlu da bu türbülanstan kolay kolay çıkamaz”