MHP, kadın voleybolcularla ilgili paylaşımı nedeniyle Kaynaşlı Belediye Başkanı hakkında soruşturma başlattı

Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazanan Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı oyuncuları ile ilgili paylaşımı nedeniyle MHP’li Kaynaşlı Belediye Başkanı hakkında parti içi soruşturma başlatıldığı bildiriliyor.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, MHP Genel Merkezi, Birol Şahin hakkında soruşturma başlattı.

Hürriyet gazetesine konu ile ilgili konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz “Böyle bir paylaşımı kabul etmelerinin kesinlikle mümkün olmayacağını” söyledi.

Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Şahin sosyal medya hesabından, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin.” paylaşımını yapmıştı.

Şahin dahan sonra Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada, kendisini, “Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” sözleriyle savunmuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, MHP lideri Bahçeli’nin de Milli Takım oyuncularını tebrik ettiğini hatırlatarak, “İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız” mesajını verdi.