MHP Hizan İlçe Başkanı Eyüp Üste, Diyarbakır’da 1 kilo eroin ile yakalandı

Tele1’den Egehan Erkün’ün haberine göre, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bitlis Hizan İlçe Başkanı Eyüp Üste, Diyarbakır’da polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 1 kilo uyuşturucu ile yakalandı. Gözaltına alınan MHP İlçe Başkanı Eyüp Üste tutuklandı.

MHP’li Üste’nin uyuşturucu madde ile yakalanmasının ardından Genel Merkez talimatıyla Bitlis Hizan İlçe Yönetimi feshedildi.

Bitlis İl Başkanlığı hesabından yapılan paylaşımda, “Bitlis Hizan MHP İlçe yönetim kurulumuz genel merkezimin takdirleri sonucu, parti tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince feshedilmiştir” denildi.

MHP’li Üste hakkında “artık eski ilçe başkanı” ifadesini kullanan İl Başkanı Uçak, önce iddiayı reddetti daha sonra söz konusu operasyonu doğruladı.

Uçak, Hizan ilçe yönetiminin genel merkez talebiyle düşürülmediğini belirterek “Kendisi istifa etti ama paylaşımı o şekilde yaptık” iddiasını öne sürdü.

İl Başkanı Uçak, istifa gerekçesi ile ilgili, “Kendisi yetersiz kalmıştı. İstifa bu kötü hadiseye denk geldi. İstifadan sonra haberdar olduk, olmaması gerekirdi. Bizimle hiçbir ilgisi yok. Bizde de bu tarz olaylar olmaz” dedi.