MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: İstanbullu, İmamoğlu’ndan hizmet beklerken o, yurdun çeşitli yerlerinde İP’li ve HDP’lilerle taklalar atıyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gerçekleştirdiği yurt gezileriyle ilgili olarak, “İstanbullu, kendisinden hizmet beklerken o, yurdun çeşitli yerlerinde İP’li ve HDP’lilerle taklalar atıyor” açıklamasında bulundu.

İmamoğlu, kendisinin yurt gezilerini eleştiren Bahçeli’ye, “Bazı siyasiler yorum yaparken çok dikkatli olsunlar. Gümüşhane’de MHP adına belediye başkanlığı yapmış, İBB’ye de 1.5 sene hizmet yapmış bir insanın adına manevi bir hizmeti yaptıktan sonra benim oraya niye gittiğimi sorgulayacağına bana bir tebrik telefonu açsaydı kıymetli genel başkan, mutlu olurdum” diyerek cevap vermişti.

Twitter hesabından İmamoğlu’nun bu sözlerine yanıt veren Yalçın ise İmamoğlu için, “Genel Başkanımıza cevap vereceğim diye iyice laubalileşen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı hayallerini seçilmiş cümlelerin arkasına gizlemeye çalışan bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambazı” benzetmesini yaptı.

Yalçın, İmamoğlu’nun “siyasi hesabının”, Cumhurbaşkanlığı adayı olmak ve İYİ Parti ile HDP’nin oylarını kazanmak olduğunu savundu ve “Bu kirli hesap milletten döner” dedi.