Mevsimlik işçiler Çorum’da bıçaklı saldırıya uğradı!

Çorum’un Abdullah Ata (Tekke) köyünde Urfalı mevsimlik tarım işçileri, bıçaklı saldırıya maruz kaldı.

Meydana gelen saldırıda 5 işçinin yaralandığı kaydedildi. Yaralıların hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, mevsimlik tarım işçisi olarak Çorum’a giden Urfalı mevsimlik işçiler, Bozbağ merasında bir ay önce ekilen tarlanın suyunun köylüler tarafından kesildiğini söyledi.

“Neden milletvekilini aradınız?”

Saldırıya uğrayan aile bireylerinden İbrahim Çalışır, konuyla ilgili MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz’u arayarak, su taleplerini aktardıklarını belirtti. Bunun üzerine Tekke muhtarı olan Ömer isimli kişinin kendilerini aradığını ifade eden Çalışır, “Neden milletvekilini aradınız? Su istiyorsunuz?” denilerek azarlandıklarını belirtti.

İbrahim Çalışır, saldırıya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Muhtarın dayısı olan bir çoban, ineklerini tarlada otlatıyordu, birkaç sefer gelip ‘çöp bırakmayın’ dedi. Bizde ‘Çöp bırakmıyoruz, her sabah mıntıka temizliği yapıyoruz’ dedik. Dün gelip birkaç poşeti gördükten sonra jandarmayı aradı. Jandarma muhtarı aradı, muhtar geldikten sonra bir astsubay geldi. Astsubay bize, ‘Sizi kaldırırım buradan, yarım saat sonra buraya gelip bir tane pislik görürsem, sizi buradan kaldırırım, taşınacaksınız, bir gece yarısı da olsa buradan taşıttıracağım’ dedi. Bize bağırmasına karşılık, ‘Neden bağırıyorsun, bize bağırma hakkın yok, suçumuz neyse tutanak tutarsın, baban yaşında adamlar var burada’ dedik.”

Çalışır şikayetçi olacaklarını söylediği astsubayın kendilerini çağırdığını dile getirerek saldırı anını şu ifadelerle anlattı:

“Astsubay ile konuştuğumuz anda muhtar ve oğulları ile bir tane köylü ellerinde bıçaklarla bize saldırdı. Saldırıda babam Halep Çalışır ve ağabeyim İsmail Çalışır’ı yaraladılar. Kavgayı ayırmak için gelen halam Hatice Alpa’ya yumruk attılar, kuzenim Kübra Alpa da kavgayı ayırırken, boynuna aldığı darbeden sonra bayıldı. Bizim çalışanımız olan Ali Sarıgül ise kafasından yaralandı. Kavga esnasında astsubay bize biber gazı sıkarken, karşı tarafa yardım etti. Sadece bize müdahale edildi.”