Mesud Barzani: Sorunların çözümü için Bağdat’tayım

 

Mesud Mesud Barzani, Bağdat temasları kapsamında Irak Parlamentosu’ndaki Ata Grubu lideri Falih Feyyaz’la bir araya geldi.

Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Barzani, yeni Irak hükümeti ve Adil Abdulmehdi’nin şahsına olan desteklerini göstermek için Bağdat’ı ziyaret ettiklerini belirtti.

Bağdat ziyareti kapsamında Iraklı siyasi liderlerle de bir araya geldiğini kaydeden Barzani, Bağdat temaslarının Erbil ile Bağdat arasında güçlü ilişkiler kurmak için bir fırsat olduğunu ifade ederek, “aramızdaki tüm sorunların çözümünü umuyorum” dedi.

Ata Grubu lideri Falih Feyyaz’ın ofisinden yapılan açıklamada ise, Feyyaz ile Mesud Barzani görüşmesinde iki taraf arasındaki sorunların çözümü için güven zemininin oluşturulması ve Erbil ile Bağdat’ın birbirine destek olarak ilişkilerini ilerletmesi konusunda mutabık kalındığı kaydedildi.

K24’ün haberine göre, Barzani, Bağdat Havalimanı’nda Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi, Irak Başbakan Yardımcısı Fuad Hüseyin ve Fetih Koalisyonu lideri Hadi Amiri tarafından karşılanmasının ardından Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ile görüşmüştü.