Mersin’de polisevine saldırı: Biri polis hayatını kaybetti, bir polis yaralandı

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik silahlı saldırıda 1 polis hayatını kaybetti, 1 polis de yaralandı.

AA’nın haberine göre, polisevine yaklaşan bir araçtan inen kişilerce buradaki polislere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Polisler, saldırganlara karşılık verdi.

Saldırıda 2 polis memuru yaralandı. Bu sırada şüphelilerin aracında yangın çıktı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan ilk açıklamada, saldırının ardından çıkan çatışmada 2 polisin yaralandığı belirtildi. Polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneğinin de kontrollü bir şekilde patlatıldığı belirtilen açıklamada, bir zanlının silahıyla birlikte gözaltına alındığı kaydedildi.

Sözcü’de yer alan habere göre ise düzenlenen intihar saldırısında 1 polis hayatını kaybetti, 1 polis ise ağır yaralandı.

Sözcü’ye göre araç içinde bulunan kadın, polis kılığına girerek polisevine sızmaya çalıştı. Durumu fark eden polisler aracın girmesini engelleyince silahlı çatışma çıktı. Bunun üzerine canlı bomba olduğu öğrenilen kadın aracı patlattı. Olayda 1 polis hayatını kaybetti, 1 polis ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Bölgede bomba imha ekipleri kontrollü olarak patlama gerçekleştirerek bir bombayı daha imha etti.  Savcı ve emniyet müdürü olay yerinde incelemelerde bulundu.