Memleket Partisi kurultayında konuşan İnce: ‘Yalan, talan, dolan ve iban siyasetini değiştireceğiz’

Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi, Ankara’da Birinci Olağan Kurultay’ını gerçekleştiriyor.Son seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan ve Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket Partisi, Ankara’da Birinci Olağan Kurultayı’nı düzenliyor.250 kurultay delegesinin oyu ile aday adayı olan İnce, 12 bin 783 üyenin oyuyla da Memleket Partisi’nin Genel Başkan adayı oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı da kurultaya katıldı.

Eşi Ülkü İnce’yle birlikte Ankara Spor Salonu’na gelen İnce, partililere gül dağıttı.İnce, selamlamanın ardından partisine emekli maaşından bin liralık bağışta bulundu. Partililer İnce’nin emekli maaşından bağışı yaptığını belirterek makbuz kesti.İnce, konuşmasında “‘Günaydın’ mı ‘Selamın Aleyküm’ mü diyeceğiz sana soracak değiliz. Sen kuran kurslarındaki tecavüz edilen çocuklara bak” ifadelerini kullandı.

İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:* Türkiye’de iktidar ile muhalefet bir birine benzedi. Demokrasi diyorlar parti içinde demokrasiyi sıfırlıyorlar. Eski partimde bana yapılanları bu partide yapmayacağız.* Genel başkan iki seçimde partisini birinci parti yapamaz ise 45 gün içinde evine döner.*Cumhurbaşkanı aday adayıyım, tüm partililerin önüne sandık koyacağız adayımızı üyeler belirleyecek.* Yalan, talan, dolan ve iban siyasetini değiştireceğiz.* Muhalefet Libya’da ne işimiz var diyor. Böyle muhalefet olmaz Libya’da olmak zorundayız.* Bir belediye başkanına pontus eleştirisi yanlıştır, Fatih benzetmesi de yanlıştır.* Sisi ile anlaştın BAE ile anlaştın. Neden Esad ile anlaşmadın. Memleket Partisi iktidarında Esad ile anlaşacağız. Şam’a büyükelçi atayacağız Türkiye’dekileri göndereceğiz.