Maradona’nın ölümündeki ihmal şüphesiyle soruşturma başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden eski futbolcu Maradona’nın ölümündeki ihmal şüphesi nedeniyle doktorunun evi ve özel muayenehanesinde arama yapıldı.

Efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın ölümünde ihmal olup olmadığını araştırmak üzere soruşturma başlatıldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında doktoru Leopoldo Luque’nin evi ve özel muayenehanesinde arama yapıldı.

San Isidro Savcılığı, Maradona’nın ölümüne ilişkin “kasıtsız adam öldürme” ve “kişiyi terk etme” suçlarından başlattığı soruşturma kapsamında, doktoru Luque’nin, Buenos Aires eyaletine bağlı Almirante Brown kentindeki evine ve başkent Buenos Aires’teki özel kliniğinde arama yaptı.

Polis, Maradona’nın hastalık öyküsüne, doktorun cep telefonuna, iki tabletine ve iki dizüstü bilgisayarına el koydu. Şüpheli Luque’nin ifade vermesi bekleniyor.

İHMAL DURUMU ARAŞTIRILIYOR

Soruşturma, Maradona’nın genel kontrollerinin yapılması için 2 Kasım’da Ipensa Kliniğine kaldırılmasından ölümüne kadar geçen zamanda ihmal bulunup bulunmaması araştırılıyor.

Luque, o dönem Maradona’nın psikolojisinin bozuk olduğunu, yemek yemediğini ve dehidrasyon ile anemi problemlerinin bulunduğunu söylemişti.

Maradona nın ölümündeki ihmal şüphesiyle soruşturma başlatıldı #2

KIZLARININ İFADESİ ÜZERİNE ARAMA EMRİ ÇIKARILDI

Yerel basındaki haberlerde arama emrinin, Maradona’nın kızları Dalma, Gianinna ve Jana’nın verdiği ifadelerde Luque ve ekibinin son aylarda reçete ettiği ilaçları gözden geçirilmesini talep etmesi üzerine çıkarıldığı belirtildi.

Maradona nın ölümündeki ihmal şüphesiyle soruşturma başlatıldı #3

BEYİN AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında yer alan Maradona, kasım ayının başında hastaneye kaldırılmış ve beyin ameliyatı geçirmişti.

Maradona, 25 Kasım Çarşamba günü Arjantin’in Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre kentinde “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi” nedeniyle hayatını kaybetmişti.