Maradona, Dünya Kupası Tribününde Puro İçti: Yasak Olduğunu Bilmiyordum!

Rusya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası’nda ülkesi Arjantin’e destek vermek için Moskova’da Arjantin – İzlanda maçını izlerken puro içen ve görüntülenen efsane futbolcu Maradona Rusya’dan ve taraftarlardan özür diledi.

Dünya Kupası’nda şampiyonaya ilk kez katılan İzlanda dün, Arjantin’le karşı karşıya geldi ve maç 1-1 beraberlikle sonuçlandı.

Messi penaltı kaçırdı

Arjantin’in yıldız futbolcusu Lionel Messi’nin kaçırdığı penaltı gündem oldu. Penaltının kaçması, futbolseverlerin yanı sıra stadyumdan maçı izleye Arjantinli eski futbolcu Diego Maradona’yı büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Diğer yandan maçta gündem olan bir başka konu da Maradona’nın heyecanla maçı takip ederken sigara içmenin yasak olduğu stadyumda puro tüttürmesi oldu.

‘Herkesten ve tüm organizasyon ekibinden özür dilerim’

Maradona’nın bu davranışı dünya basını ve sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

Facebook hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Maradona “Bugün Arjantinliler için zor bir gündü, çok gergin bir ortam vardı. Stadyumlarda sigara içmenin yasak olduğunu gerçekten bilmiyordum. Herkesten ve tüm organizasyon ekibinden özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Maradona, Arjantin’i her zamankinden daha fazla destekleme çağrısı da yaptı.

https://www.facebook.com/DiegoMaradonaOficial/photos/a.457499340968087.117729.104346839616674/1873430022708338/?type=3&theater