MAK Araştırma, ‘makas daralıyor’ diyerek son verileri açıkladı

MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasındaki farkın 3 puan olduğunu belirterek “Pazartesinden sonraki yapılacak olan araştırmalar daha ciddi, doğru sonuçlar verecektir” dedi.

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere doğru hızla yaklaşırken, anket şirketleri de çalışmalarını sürdürüyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın aday olarak yarışacağı cumhurbaşkanlığı seçimlerine 21 gün kalırken; MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, HaberTürk’te katıldığı canlı yayında anketlerdeki son durumu açıkladı.

“Son 3 haftaya girerken aslında şu ana kadar, sadece kendi firmam açısından söylemiyorum, bütün firmaların eksik veriler üzerinden çalışmalar yaptığı bir dönemdi şu ana kadar. İttifaklar, listeler belli değildi” diyen Kulat, “Listeler açıklandığı günlerden itibaren dersek, sahaya çıktığımız da şöyle bir fotoğraf karşımıza çıkıyor; sayın Kılıçdaroğlu, son 3 haftaya sayın Erdoğan’ın 3 puan önünde giriyor” değerlendirmesini yaptı.

“Millet İttifakı’nın lehine bir durum var”

Kulat şu ifadeleri kullandı:

“MAK Danışmanlık olarak aslında biz şu ana kadar şunu çok farklı görmedik; yani Millet İttifakı’na HDP’nin destek vermesi olarak bir bütün olarak bakıldığında Meclis’teki sayısal çoğunlukta Cumhur İttifakı’na karşı rahatlıkla lehine bir durum var.

Ancak özellikle son bir ay içerisinde Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki makas daralmaya da başladı.

Pazartesinden sonraki yapılacak olan araştırmalar daha ciddi, doğru sonuçlar verecektir.”