Lise öğrencisi Feyza Nur Saydam, 7. kattaki evinin balkonundan düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti

Gaziantep’te 17 yaşındaki lise öğrencisi Feyza Nur Saydam 7. kattaki evlerinin balkonundan düşerek şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Ailesiyle yaşayan Feyza Nur Saydam, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak sabaha karşı hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olayın ardından Feyza Nur’un Twitter’da Ağustos 2020’de paylaştığı mesajlar sosyal medyada gündeme geldi.

Feyza Nur, 17 Ağustos günü paylaştığı bir mesajda, Gaziantep’te balkondan düşerek hayatını kaybettiği iddia edilen Duygu Delen’le ilgili “#duygusuzolma” etiketine yer vererek şunları yazmıştı:

“Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir, ben bir yerden aşağı atlamam Allah korkum var benim ama biri atmıştır, uyuşturucu kullanmam zorla verilmiştir. Bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın.”

Feyza Nur’un Ağustos ayında attığı tweet, dün yaşamını yitirdiğinin öğrenilmesinin ardından sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti. Kadın mücadelesi veren örgüt ve dernekler de konuyu gündeme getirmeye başladı.

O dönemde birçok kişi, kadınların cam ya da balkından aşağı atılarak öldürülmesi ya da intihar süsü verilmesi üzerine benzer paylaşımlar yapmıştı. Öte yandan DHA ölüm haberini ‘balkondan atladı’ olarak duyurdu.