Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe Türkiye’de

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, resmi ziyaret kapsamında Ankara’ya ulaştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,  Abdulhamid Dibeybe’yi Ankara Esenboğa Havalimanı Şeref salonunda resmi törenle karşıladı.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Erdoğan tarafından resmi törenle karşılıyor

Türkiye ile Libya’dan petrol ve doğal gazda işbirliğini geliştirme kararı

Öte yandan Türkiye ile Libya petrol ve doğal gazda işbirliğini geliştirme kararı aldı.

Fatih Dönmez, Libya ile petrol ve doğal gaz başta olmak üzere iş birliğini geliştirme kararı aldıklarını bildirdi.

Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Libya Milli Birlik Hükümeti Petrol ve Gaz Bakanı Sayın Muhammed Ahmed Oun ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Petrol ve doğal gaz başta olmak üzere iş birliğimizi geliştirme kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Bakan Pekcan: Türkiye sorumluluk almaya hazır

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, `Libya’nın yeniden yapılandırılması sürecinde sanayiden alt ve üstyapı yatırımlarına, sağlıktan enerjiye, eğitimden bankacılığa kadar her alanda yatırım ve teknik iş birliğine yönelik iş birliğimiz devam edecek` dedi.

Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye-Libya Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konsey Toplantısı vesilesiyle ülkemize gelen Libya Ekonomi ve Ticaret Bakanı Muhammed Ali El-Huveyc ve Planlama Bakanı Fahir Miftah Ebuferna ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizi ele alan çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.