Kudüs’te bir saldırı daha

Dün 7 İsraillinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası bugün de Doğu Kudüs’ün Eski Şehir yakınlarında açılan ateş sonucu iki kişinin yaralandığı duyuruldu.

Reuters’ın haberine göre İsrail’in Kudüs kentinde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin ağır yaralandığı açıklandı.

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesi yakınlarındaki Silvan Mahallesinde silahlı bir saldırı yaşandı.

Saldırganın etkisiz hale getirildiği ve olay yerine takviye polis birlikleri gönderildiği belirtildi.

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davud Yıldızı’ndan yapılan açıklamada ise, saldırıda biri ağır, 2 İsraillinin yaralandığı duyuruldu.

Ağır yaralanan 22 yaşındaki İsrailli ile 45 yaşındaki diğer yaralının olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada Doğu Kudüs’te bulunan Neve Yakov adlı Yahudi yerleşim biriminde bir sinagoga gelerek silahla ateş açmaya başladığı belirtilmişti.

Saldırıda 7 sivilin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de farklı derecelerde yaralandığı paylaşılmıştı.

Açıklamada ayrıca, polisin olay yerinden araçla kaçan saldırganı kovalayarak, silahlı çatışma sonrasında etkisiz hale getirdiği kaydedilmişti.

İsrail ile Filistin arasındaki gerilim son dönemde iyice tırmanmıştı.

İsrail ordusunun, Batı Şeria’nın kuzeyindeki mülteci kampına dün sabah saatlerinde düzenlediği baskında aralarında 60 yaşında bir kadının da yer aldığı 9 Filistinli öldürülmüştü.

Baskın üzerine bölgede çıkan olaylarda Doğu Kudüs’ün er-Ram beldesinde de 22 yaşında bir Filistinli genç yaşamını yitirmişti.