Koronavirüse yakalanan bir profesör daha hayatını kaybetti

Resmi kayıtlara göre, Türkiye’de altı binden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını, bir sağlık çalışanının daha canını aldı. Günlerdir yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Refik Çaylan’ın vefat haberini Türk Tabipler Birliği, “Bugün yine öldük” diyerek duyurdu.

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de can almaya devam ediyor. 260 binden fazla vatandaşımız korona salgınına yakalanırken 6 binden fazla vatandaşımız ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Salgınla mücadelede ön safta savaşan sağlık çalışanları da virüse kurban gidiyor. Son olarak Türk Tabipler Birliği (TTB), sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Refik Çaylan’ın virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Koronaya yakalanan profesörün vefat haberini Türk Tabipler Birliği verdi: Bugün yine öldük

“BUGÜN YİNE ÖLDÜK”

KBB uzmanı Prof. Dr. Refik Çaylan’ın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmesi üzerine TTB resmi Twitter hesabından şu açıklama yapıldı: Bugün yine öldük! Prof. Dr. Refik Çaylan’ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kaygılı mücadelemize devam ediyoruz.