Konya’da lise öğrencisi 16 yaşındaki H.E.’nin iki yıl boyunca ağabeyi R.E.’nin tecavüzüne uğradı, Aile şikayetçi olmadı!

Konya’da lise öğrencisi 16 yaşındaki H.E.’nin iki yıl boyunca ağabeyi R.E.’nin cinsel istismarına uğradığı ve istismar sonucu hamile kaldığı ortaya çıktı.

31 yaşındaki R.E. olayın ardından 56 yıla kadar hapsi istemiyle tutuklandı, duruşmadaki savunmasında kız kardeşiyle cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti, alkollü olduğunu ve bir şey hatırlamadığını öne sürdü. H.E ile anne ve babası ağabeyden şikayetçi olmadı.

Konya’da lise öğrencisi 16 yaşındaki H.E. kaldığı öğrenci yurdundan karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Hamile olduğu ve doğumun yaklaştığı anlaşılan H.E. ameliyata alındı.

Cenin operasyonla alındı

Karında sıvı yutması nedeniyle öldüğü belirlenen cenin operasyonla alındı. Hastanedeki olay, Cumhuriyet Savcılığı’na bildirildi.

İfadesine başvurulan H.E., 2017 yılından beri ağabeyi R.E.’nin cinsel istismarına uğradığını ve 2019 yarı yıl tatilinde hamile kaldığını anladığını söyledi.

Tatil için eve gittiğinde ağabeyinin karnındaki şişkinliği görüp, hamile olduğunu onun da farkettiğini, buna rağmen kendisine cinsel istismarda bulunmaya devam ettiğini kaydetti.