Konya’da 7 kişilik Kürt aileyi öldüren zanlının ilk ifadesi ortaya çıktı: Maskeyle gittim

Konya’da aynı aileden 7 kişiyi öldüren katil zanlısı Mehmet Altun, olaydan 6 gün sonra saklandığı arazide yakalandı. Altun emniyetteki ilk ifadesinde, “Ben oraya sadece şikayetlerinden vazgeçsinler diye ikna etmek için gittim. Tabancamı da yanıma tedbir amaçlı almıştım. Evi ateşe vermek istememin sebebi de kamera kayıt cihazını yakıp, arkamda delil bırakmamaktı” sözlerine yer verdi.

Konya’da aynı aileden 7 kişiyi öldürdükten 6 gün sonra dün akşam yapılan operasyonla Bozkır ilçesindeki mezarlıkta yakalanan katil zanlısı Mehmet Altun’un cinayeti işleme nedeniyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

Sabah’tan Tolga Yanık’ın haberine göre; daha önce iki aile arasında çıkan kavga nedeniyle aralarında ablası ve eniştesinin de bulunduğu 6 kişi tutuklanmış, soruşturma aşamasında 4 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

TABANCAYI ÇIKARTIP KARŞILARINA OTURMALARINI İSTEDİM

Katil zanlısının olay günü ailenin evine gittiği, kendisinin Meram belediyesinde memur olduğunu ve bütün ailenin bir araya gelmesi gerektiğini söylediği, maskeyi çıkarması üzerine ailenin kendisini tanıyıp üzerine yürüdüğü, kendisinin de çantasındaki tabancayı çıkartıp, aileye doğrultarak karşılarına oturmalarını istediği öğrenildi.

Konya'da 7 kişilik aileyi katleden zanlının ilk ifadesi ortaya çıktı: İkna etmek için gitmiştim
Mehmet Altun, 7 kişiyi öldürdükten 6 gün sonra yakalandı

Kendisi de aile üyelerinin karşısına oturan Altun’un, üzerinde “Önceki dosyalarda tutuklu bulunan kişiler hakkında şikayetimden vazgeçtim” yazan, kendisinin hazırlamış olduğu uzlaştırma evraklarının imzalamalarını istediği ve bu yönde aileyi ikna etmeye çalıştım. Ancak ailenin tepki gösterip üzerine yürümesi üzerine tabancası ile onları öldürdüğü belirtti.

“EVİ ATEŞE VERMEMİN SEBEBİ ARKAMDA DELİL BIRAKMAMAKTI”

Emniyetteki ilk ifadesinde öldürme kastı olmadığını söylediği öğrenilen Altun’un, “Ben oraya sadece şikayetlerinden vazgeçsinler diye ikna etmek için gittim. Tabancamı da yanıma tedbir amaçlı almıştım. Evi ateşe vermek istememin sebebi de kamera kayıt cihazını yakıp, arkamda delil bırakmamaktı” dediği belirtildi.