Koalisyon Sözcüsü Caggins’in Kuzey Suriye ve Rojava’daki görevi sona erdi

IŞİD ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles B. Caggins’in Kuzey Suriye Rojava’daki görevi sona erdi. Myles B. Caggins, veda konuşmasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Kuzey Suriye Rojava’daki görevi sona eren Albay Myles B. Caggins ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Basın Sorumlusu Mustafa Bali ortak basın toplantısı düzenledi.

Kürtlerle iyi bir dostluk geliştiren Albay Myles B. Caggins’in Rojava’daki görevi sona erdi. Albay Myles B. Caggins’e Suriye Demokratik Güçleri (SDG) tarafından ödül verildi.

Caggins, veda konuşmasını yaptığı basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamadı.

Mustafa Bali, SDG olarak, değerli bir çalışma arkadaşlarını uğurladıklarını ama samimi ve iyi bir dost kazandıklarını söyledi.

Caggins ise, SDG’nin büyük bir güç olduğunu ve IŞİD ile mücadelede birlikte savaştıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye ve silahlı grupların Sere Kaniye ve Gre Spi saldırılarına değinen Caggins, “ABD’nin söz konusu olaylarda bir müdahalesi yoktu. Uluslararası Koalisyon olarak, bölgeye insani ve askeri yardımlarda bulunduk. Bölgeye barışın gelmesini umut ediyorum” dedi.

Caggins, görev süresinin uzatılmasını istediğini ama uzatılmadığını ifade etti.

Zaman zaman Kürtçe Twit paylaşımında bulunan Caggins, bugün de Twitter hesabından havadan çektiği bir videoyu paylaşarak, “Ji Hesekeya rengîn silav!” ifadelerini kullandı.

ihsan kaçar @iznews