Kira ve yurt fiyatlarına tepki gösteren öğrenciler geceyi dışarıda geçirdi

Ev kirası ve yurt fiyatlarına karşı tepki gösteren üniversite öğrencileri, yaptıkları eylem kapsamında geceyi İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı’nda geçirdi.

Halk TV’den Hazar Dost’un haberine göre, “Barınamıyoruz” sloganıyla eylem başlatan üniversitelilerin kaldıkları bölgeye çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da öğrencilere destek için bölgeye geldi.

“Öğrencileri hem yurtsuz bıraktılar hem de dışarıda bile barınmalarına izin vermiyorlar” diyen Tanal, öğrencilerin barınma hakkının gasp edildiğini dile getirdi.

Erdoğan’dan ‘Zulmün önüne geçeceğiz’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye uçuşu öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında, kira fiyatlarıyla ilgili soruyu da yanıtladı.

Erdoğan’a gelen soru, öğrencilerin artan kira fiyatlarını ödemekte zorlanması hakkında bir şeyler yapıp yapmayacakları konusundaydı.

Erdoğan bu soruyu “Bizim işimiz zaten böyle bir adaletsizlik, böyle bir zulüm, böyle bir suistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz” diye yanıtladı.