Kilis Mitinginde Konuşan İnce: Sağcı, Solcu, Başörtülü, Başı Açık Demeden 81 Milyonu Bir Araya Getireceğim

Kilis mitinginde konuşan, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinin şiir kitabıyla alakalı sözlerine de yanıt verdi..

İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine şu şekilde yanıt verdi:

‘Eski Defterleri Açmaya Hazırsan Yüzüklerin Efendisinin Alışveriş Listesini Bir Açıklayayım’

Evet yazdım, arkasındayım. Eğer eski defter açmaya hazırsan ben hazırım. Yüzüklerin efendisinin alışveriş listesini bir açıklayayım. Ne demek istediğimi sen anlarsın. 2 dakika delikanlı ol karşıma çık. Bu işleri bırak. Millet aç ve sefil. 4 milyon Suriyeliye 40 milyar dolar para harcadın. 2 milyar dolara saray yaptırdın. Allah’tan kork, kuldan utan. Marmaris’teki yazlık sarayı engelli çocuklara vereceğim.

İnce’nin Kilis’teki açıklamalarından satırbaşları şöyle:

‘Her Mahalleye Kreş Açacağım’

O, her mahalleye kıraathane açacakmış, ben her mahalleye kreş açacağım. Çocuk kreşe, anne işe. O kreşte de sadece kadınlar çalışacak.

‘Kilis’te, Kilisli Mi Çok, Suriyeli Mi?’

Kilis’te Kilisli mi çok Suriyeli mi? Böyle bir devlet olur mu? Ben cumhurbaşkanı seçildiğimde derhal Şam’a büyükelçi atayacağım. Bülbül’ü altın kafese koymuşlar, ille de vatanım demiş. Suriye’de yeni bir anayasa yapılmalı. Suriye’de ve dışında yaşayanların katıldığı BM gözetiminde bir seçim yapılmalı. Bundan sonra da Suriyeliler davul zurnayla memleketine geri dönmeli. Allah’ın izniyle bunu başaracağız.

‘Suriye Politikası Sırf Bir İnat Uğruna Buraya Geldi’

Suriye politikası sırf bir inat uğruna buraya geldi. Ben meydanlarda fabrika, üretim, gelecek, gençlere iş, aş diyorum. Bakın gelecek karanlık. 1,30’dan aldığı doları, 4,75’e getirdi. Erdoğan bir daha seçilirse 8 lira olur. Türkiye’nin yeni bir umuda ihtiyacı var. Ben meydanlarda kadınları iş yaşamına sokalım, her mahalleye kreş diyorum, topraklarımızdan bereket fışkırsın diyorum. O bana ‘Bay Muharrem’ diyor, millet de ona ‘bay bay Recep’ diyecek. Bana diyor ki ‘Menderes öldürülürken neredeydin?’ Bu tarih cahili bana soruyor, Menderes 61’de asıldı, ben 64’te doğdum. Dünyada yoktum ki… Ama kendisi doğmadan 4 sene önce ilkokula gitmiş. Erdoğan ben senin kadar yetenekli değilim. Doğmadan 3 sene önce Menderes’i hatırlamıyorum.

‘Biz Camiye Fotoğraf Çektirmeye Gitmiyoruz’

Biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz, ibadete gidiyoruz ama benim haberim olmadan arkadaşların çektirdiği fotoğraflar var. İsterlerse kendisine göndereceğim ama kendisinden bir şey istiyorum, sen de üniversite yıllarından fotoğraf gönder. Ben sana istediğin kadar üniversite arkadaşlarımla fotoğraf göndereyim, sen de bana gönder. Erdoğan’ın yanıldığı yer şurası, unutma her kuşun eti yenmez.

‘Meydanlarda Yalan Söylüyorsunuz’

Meydanlarda yalan söylüyorsunuz. Meydanlarda millete diyorsunuz ki ‘Muharrem İnce bunu kesecek’ diye. Bu paraları siz mi veriyorsunuz, devlet veriyor. Benim dönemimde hırsızlık olmayacağı için devletin kasasında daha fazla para olacak ve fakir fukaraya daha fazla yardım yapacağım. 16 sene sonra projeye bak, her mahalleye kıraathane açacakmış. Bunun kek projesi de yalan. Bunun kek projesi de yenmez. Şeker fabrikalarını sattı mı? Keklere şekeri nereden bulacaksın? Bu kek verse bile şekersiz kek verecek. O, her mahalleye kıraathane açacakmış, ben her mahalleye kreş açacağım. Çocuk kreşe, anne işe. O kreşte de sadece kadınlar çalışacak. CHP’li AK Partili yok. Hepsi benim kardeşim. Allah’ın izniyle milletimizin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde Bakanlar Kurulunu sadece CHP’lilerden yapmayacağım. Sağcı, solcu, başörtülü, başı açık demeden 81 milyonu bir araya getireceğim.