Kılıçdaroğlu’ndan video: Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından saat 23.00’ü işaret ederek “Burada buluşalım” dedi. Saatler 23.00’ü gösterdiğinde bir video paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu, “Bu saatten sonra korkmamız gereken tek şey, korkunun kendisidir” ifadesini kullandı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından saat vererek bir paylaşımda bulundu.
Saat 23.00’te takipçilerini platforma davet eden CHP lideri, “27 dakika sonra burada buluşalım” dedi.
Devam paylaşımında ise Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin bu internetini de düzelteceğiz, söz. 10 dakika sonra görüşmek üzere” ifadesini kullandı.
CHP lideri açıklamalarından satır başları şöyle:
“Bu akşam size birkaç konuda seslenme ihtiyacı duydum. Affınıza sığınarak, birkaç dakikanızı alacağım. Çok zor bir zaman sürecinden geçiyoruz ve hepimiz acımızı farklı şekillerde yaşıyoruz. Günlerdir depremi konuşuyoruz, depremle yatıyoruz, depremle kalkıyoruz. Aklımız hep bölgede. Doğru düzgün uyuyamıyoruz. Boğazımızdan geçen her lokmanın vicdan azabını çekiyoruz. Lokma ya lokma… Saraylılar mütevazı lokmalarımızı boğazımıza dizdiler. İçimizde çok fazla acı birikti; bir insanın kaldıramayacağı kadar acı. Ancak ne zaman işler daha kötüye gidemez diye düşünsek, daha da kötüye gidebileceğini her yıl bize gösterdiler. Bugün kaybettiklerimiz için kederliyiz.
Bütün bunlar olurken ‘saraylılar ve karanlık propaganda başkanlığı’ ne yaptı? Seçim kampanyasını nasıl değiştireceğini düşündü. 20 yıldır deprem konusunda hiçbir şey yapmayan bu iktidar, insanlar molozlar altında can çekişirken, yine acılardan siyasi rant devşirmenin, yani yine seçim stratejisinin telaşına düştü. Hiç kimse korkuya teslim olmamalı. Kimse sizi barınma hakkı üzerinden tehdit edemez. Barınma sorunu çözülecek. Bu çürümüş düzeni geride bırakmak için yozlaşmış olan ne varsa söküp atacağız.”