Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya 200 bin liralık ‘şerefsiz’ davası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Bütçe Komisyon Toplantısı’nda kendisine yönelik “şerefsiz” sözleri nedeniyle Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 200 bin TL’lik dava açtı.

Soylu, TBMM’deki bütçe komisyon toplantısında kara para ve uyuşturucu iddialarına ilişkin, “Kara parayı aklayan da uyuşturucuyu yapan da şerefsizdir. İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Bu kadar basit. İspat etmeyen de şerefsizdir” demişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, bu sözler nedeniyle Soylu hakkında 200 bin TL’lik hakaret davası açtıklarını duyurdu.

2 gün önceki toplantıda CHP’lilerin uyuşturucu ile ilgili iddialarını yanıtlayan Soylu, “Kara parayı aklayan da uyuşturucu ticaretini yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Bu kadar basit. Kılıçdaroğlu şerefsizdir, ispat etmeyen şerefsizdir. Hadi bakalım. Siz kimsiniz, biz namusumuzu burada mı bulduk? Her türlü herzeyi yersiniz, işi yaparsınız, ondan sonra döner, insanları suçlarsınız. Menderes’i aynen böyle astınız, aynı iftiralarla astınız. Erbakan’a, Tansu Çiller’e aynısını yaptınız” demişti.

Soylu ayrıca HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan’a yönelik “Elini kaldırma, terörist bozuntusu terbiyesiz. Otur aşağıya, niye ayağa kalkıyorsun, hadi gelsene” ifadelerini kullanmıştı.