Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Görürsün satacak mıyım, satmayacak mıyım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Neymiş uçakları satacakmış. Dünyaya dolaşacaksın, neyle, tarifeli uçaklarla mı?” sözlerini CHP lideri Kılıçdaroğlu “Görürsün satacak mıyım, satmayacak mıyım!” diye yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiğinde Cumhurbaşkanlığı’nın lüks uçak ve araçlarını satacağı açıklamasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yanıta tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Erdoğan “Kılıçdaroğlu iktidar olunca uçakları satacak mı göreceğiz” demişsin. Gel diyoruz er meydanına, kaçıyorsun. Gelirsen görürsün satacak mıyım, satmayacak mıyım! Sen kaç, biz kovala, nereye kadar Erdoğan?” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, uçakta çekilen bir fotoğrafını da paylaşımına ekleyerek, Erdoğan’ın “Dünyaya dolaşacaksın neyle tarifeli uçaklarla mı? Yarış edeceksin ne ile tarifeli uçaklarla mı? Yok, trene binersin, otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da ben muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağım dersin, Atatürkçüsün ya” açıklamasına ilişkin olarak ise şunları kaydetti: 

“Bir de anlaşılan bir yere tarifeli uçakla gitmeyi, metroya, trene binmeyi korkunç bir şey gibi görüyorsun. Korkma, o kadar kötü değil.  Halkınla birlikte olabiliyorsun, dert dinleyebiliyorsun. Bu aralar senin çok ihtiyacın var bunlara, benden söylemesi.”

NE DEMİŞLERDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AK Parti İl Başkanları toplantısında, “Neler söylediğini görüyorsunuz. Neymiş gelince uçakları satacakmış, senden öncekiler de bunu söylüyordu. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyaya dolaşacaksın neyle tarifeli uçaklarla mı? Yarış edeceksin ne ile tarifeli uçaklarla mı? Yok, trene binersin, otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da ben muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağım dersin, Atatürkçüsün ya” demişti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 1 Temmuz’da Samsun’daki konuşmasında, “Ben maliyeciyim. Tam 27.5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır, tasarruf nasıl yapılır, israf nasıl önlenir bunların hepsini biliyorum. 13 tane uçak mı var? Satacağım onları. Lüks arabalar mı var? Satacağım onları. Bir kişi 3 yerden değil 5 yerden değil 11 yerden aylık alıyorsa bitireceğim bunların tamamını” demişti.