Kılıçdaroğlu yurt dışında oy kullanacak seçmenlere seslendi, seçim vaatlerini sıraladı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim otobüsünde kaydettiği videoda yurt dışında oy kullanacak seçmenlere seslendi ve seçim vaatlerini sıraladı.

Twitter hesabından paylaştığı videoda Kılıçdaroğlu, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü varlık gösterebilmeniz için yurt dışı seçim çevresi oluşturacağız. Yani sizler kendi aranızda, kendi milletvekillerinizi seçip parlamentoya göndereceksiniz. Türkiye’de emekli olup başka bir ülkede çalışırken size uygulanan kısıtlamanın kaldırılmasını ve emekli aylıklarının iyileştirilmesini sağlayacağız” dedi ve şöyle devam etti:

“Sağlık hizmetlerinden eşit şekilde faydalanabileceksiniz. Sizleri yok sayarak hayata geçirilen otomatik bilgi paylaşım anlaşmasının uygulamasında doğabilecek mağduriyetleri gidereceğiz. Yurt dışında kullandığınız otomobillerin Türkiye’de kalış sürelerini uzatacağız. Fahiş uçak biletlerini makul seviyeye çekeceğiz. Türkiye’ye gelirken beraberinizde getirdiğiniz telefonların kullanım sürelerini uzatacağız. Mavi Kartlı kardeşlerimizin sıkıntılarını vatandaşlarımıza eşit imkanlar sağlayarak çözeceğiz ve daha birçok adımı atacağız.

“Sizin tek bir oyunuz, Türkiye’nin ve milletimizin geleceği için hayati önemde. Adil, zengin, dünya ile rekabet eden, gençleri umutlu bir Türkiye için ihtiyacımız olan değişim içinde gelin siz de yerinizi alın.”