Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun ziyareti öncesi Trabzon CHP il binası kurşunlandı

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun önümüzdeki hafta yapacağı Trabzon ziyareti öncesi kentte hareketli anlar yaşandı. Kimliği belirsiz kişiler tarafından havaya ateşlenen tabancadan çıkan 2 kurşun, iş merkezinin 4’üncü katındaki CHP İl Başkanlığı’nın camı ve bir iş yerinin dış cephesine isabet etti. Bölgede 4 boş kovan ele geçiren polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, “Polisin araştırmalarında bir kasıt tespit edilmedi” dedi.

İskenderpaşa Mahallesi’nde sabah saatlerinde meydana gelen olayda, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler bilinmeyen nedenle tabancayla havaya ateş etti. Tabancadan çıkan kurşunlardan biri, Gümüş Batu İş Merkezi’nin 4’üncü katındaki CHP Trabzon İl Başkanlığı’nın camına, diğeri de 6’ncı kattaki bir iş yerinin dış cephe kaplamasına isabet etti. İhbarla adrese gelen polis ekipleri, çevrede 4 boş kovan ele geçirdi. Geniş çaplı soruşturma başlatan ekipler, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun ziyareti öncesi Trabzon'da hareketli anlar! CHP il binasına kurşun isabet etti

“KASIT TESPİT EDİLMEDİ”

CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, polislerin yaptığı araştırmada partilerine yönelik bir kasıt tespit edilmediğini belirterek, “Dışarda, bir organizasyondaydık. Komiser arkadaşımız arayınca olayı öğrendim. Hemen ardından partiye geldim. Cam çatlamıştı. Olay yeri inceleme ekipleri geldi, soruşturma başlattılar. Bina girişinde, birçok boş kovan buldular. 2 kat üstümüzde de tekrar bir ize rastlandı. Soruşturma devam ediyor. Daha sonra olayda bizi net şekilde bilgilendirecekler. Yaptıkları araştırmada bir kasıt tespit edilmedi” dedi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun ziyareti öncesi Trabzon'da hareketli anlar! CHP il binasına kurşun isabet etti

3 ŞÜPHELİYE GÖZALTI

Trabzon’da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı’nın camı ve bir iş yerinin dış cephesine kurşun isabet etmesine yönelik polis ekiplerince başlatılan çalışmada, 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, olayda kullanılan el yapımı ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 2 dolu mermi ele geçirildiği, soruşturmanın da çok yönlü devam ettiği bildirildi. Açıklamada, “Olayın çeşitli suçlardan kaydı bulunan Y.E.B, A.S.S. ve B.Y. isimli 3 şahıs tarafından gerçekleştirildiği anlaşılmıştır. Gözaltına alınan şahıslar, ifadelerinde, aşırı derecede alkollü olduklarını, olayın Y.E.B’nin havaya doğru doldur boşalt yaptığı sırada silahın ateş alması sonucu yaşandığını ve herhangi bir kasıt unsuru bulunmadığını beyan etmişlerdir” denildi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun ziyareti öncesi Trabzon'da hareketli anlar! CHP il binasına kurşun isabet etti

KILIÇDAROĞLU PARTİ GRUBUNU TRABZON’DA TOPLAYACAK

CHP Genel Başkanı ve Millet ittifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını önümüzdeki hafta Trabzon’da gerçekleştirecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da toplantıya katılmak üzere Trabzon’a geleceği belirtildi. 21 Mart’ta gerçekleşecek toplantının yeri ve saati henüz belirlenmedi.