Kılıçdaroğlu: Vatanını ve bayrağını kim seviyorsa başımızın üzerinde yeri vardır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. ( Raşit Aydoğan - Anadolu Ajansı )

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da yaptığı konuşmada, Millet İttifakı olarak kırmızı çizgilerinin “vatan ve bayrak sevgisi” olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Vatanını ve bayrağını kim seviyorsa başımızın üzerinde yeri vardır. İki konuda ödün vermeyiz, vatanımız ve bayrağımız” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in sözleri sonrası başlayan tartışma üzerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Akşener, “HDP’ye bakanlık” tartışması için “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Buna cevaben ise HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Akşener’e tepki gösterdi.

“HDP’nin olduğu yerde ben olmam, benim olduğum yerde HDP olmaz’ gibi lafları biraz sakin, olgunlukla, düşünerek söylemek lazım” diyen Oluç, “Bize 6-7 milyon insan oy veriyor. Ne yapacaksınız bu insanları, memleketin dışına mı atacaksınız?” şeklinde konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da bu tartışmaya açıkça değinmeden, “85 milyon insanın huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken Millet İttifakı olarak yapıyoruz, 6 lideriz orada. Hepimiz bu ülkede barış, huzur istiyoruz.” ifadelerini kullandı.