Kılıçdaroğlu: Vatandaşlarımızın kanı, bu iktidarın elindedir

Partisinin Ankara’daki genel merkezinde basın açıklaması yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Tek adam rejimi karar alamıyor. Defalarca gördük. Hırsları ile paralize etti devleti. Devlet yönetilmiyor, yok ediliyor. Bu yaşadıklarımızın baş sorumlusu tek adamdır, ve onun bu ülkeye dayattığı rejimdir. Asla koordine olamadılar. En kritik saatlerde geç kaldılar. İnsanlarımız donarak öldüler. Utanarak üzülerek söylüyorum, gerçekleri konuşmak zorundayım. Beceriksizlikleri on binlerce insanımızın canına mal oldu” diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti:

‘Asrın felaketi’ demiş beyefendi. Bu ülke için asrın felaketi tek adam rejimidir. Açıkça söylemek gerekirse Erdoğan’dır. Halkımıza yaşatılan koordinasyonsuzluk asrın felaketi, asrın cinayetidir. Vefat edenlerin sayısı 30 bini geçti ama bir kişi bile istifa etmedi. Rüşvet ve yandaş politikaların affı olmaz. Size o izinleri kim verdi? Size kim bunları denetlemeyin talimatı verdi? Halkıma söz veriyoru masla ve asla yakalarını bırakmayacağız ve tamamının hesabını soracağım.”

Seçimleri ertelemeye çalışıyorlar. Halkıma açık ve net söylüyorum, seçimler zamanında olacak. Seçim savaş dışında ertelenemez. O zaman bile kararı TBMM verir. YSK böyle bir talebi dillendirirse demokrasiye darbe talebi olarak okuyacağız.”