Kılıçdaroğlu: Kaybedeceklerini biliyorlar, sabredeceğiz, tahriklere kapılmayın

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mitingine yapılan saldırıyla alakalı olarak, “[Erdoğan] seçimi kaybedeceğini biliyor, o korku içinde her tarafa saldırıyor, ‘Acaba bir şey yapabilir miyiz?’ diye. Yapamazsın kardeşim, bitti artık” dedi.

Sözcü gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, seçilmeleri halinde yeni bir dönemin başlayacağını belirtti ve “Huzurlu bir dönem başlayacak. Erzurum’da yaşayan AK Partili kardeşlerimizin de rahatsız olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Seçmenlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Tahriklere kapılmasınlar. Tahriklere kapılanlar var, görevlendirilenler var. Bunlardan uzak dursunlar” dedi.

Kılıçdaroğlu’na, Erdoğan bir mitinginde PKK’lı Murat Karayılan’ın Millet İttifakı’nın seçim çalışmalarına katılmış gibi gösterilen bir videoyu izletilmesi de soruldu.

CHP lideri soruyu şöyle yanıtladı:

Bunun ahlakla bağdaşır yönü var mı? Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir insanın bu kadar düşük bir düzeye inmesini nasıl izah edeceğiz? Sen cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyorsun, nasıl bunu yapıyorsun? İnsanda biraz utanma olur, ar olur, edep olur, vicdan olur, ahlak olur ya. Bunları yapıyor. Yapacağını da biliyorum zaten. Onun için ciddiye almıyorum. Korkak insan. Niye korkuyorsun? Bir terör örgütünün arkasına niye saklanıyorsun sen?