Kılıçdaroğlu: Kadıköy’de bir kilisenin duvarlarına çıkıp eylem yapanlar provokatör, önümüzdeki süreçte bu tarz olaylar olabilir, dikkatli olmamız lazım

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadıköy’de bir kilisenin duvarlarına çıkıp eylem yapanların provokatör olduklarını asla unutmayacağız, birilerinin maşaları onlar” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“İnsanlar inançlarını, Allah’a dualarını nerede yapıyorlarsa tertemiz bir ortamı sağlamak bizim görevimizdir. Bu konuda belediye başkanlarına verdiğim ilk talimat bulunduğunuz bölgede ne varsa, insanlar ibadet ediyorlarsa, orayı pırıl pırıl yapacaksınız. Bu provokatörler var önümüzdeki süreçte de bu tarz olaylar olabilir hepimizin dikkatli olması lazım.”

“1 Temmuz’da Samsun’a gitmiştim. Orada bir görevlendirme yapmıştık… Hopa’dan başlayarak bütün limanlar gezilecek demiştik ve geziliyor. Sorunları saptayacaklar… Karada da görev yapıyoruz. CHP tarihinde ilk kez bu kadar yoğun çalışıyor.”

“Erdoğan ‘Biz istikametini kaybetmiş avarakasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz’ dedi. Neymiş, uçakları satacakmışım. Vallahi de satacağım, billahi de satacağım. Garaja koyduğu o pahalı arabaların tamamını da satacağım. Ben söylersem gelirim, yaparım… Sarayın beslemelerini, 3 maaş, 5 maaş alanları da bitireceğim.”

“İki 15 Temmuz var. Halkın 15 Temmuz’unda direnen insanlar var. Saray’ın 15 Temmuz’unda OHAL ilan edip ense yapanlar var… 15 Temmuz sonrası komisyon kuruldu. Kaç yıl geçti aradan? Rapor yayımlanmıyor.”Article share tools