Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile başbaşa görüştü

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun olması beklenirken, CHP’de Pazartesi günü Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan seçim strateji toplantısının ardından, Kılıçdaroğlu’nun adı aday adayları arasında geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile baş başbaşa görüştüğü öne sürüldü.

Habertük’te yer alan habere göre Pazartesi günü altılı masanın Ortak Politikalar Mutabakat Metni tanıtım toplantısının ardından Kılıçdaroğlu, Genel Merkez’de kurmaylarıyla seçim strateji toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren toplantıda İmamoğlu’nun “seçim kampanyası makinesi” adlı, İstanbul’da yerel seçimdeki kampanya modelini anlattığı belirtildi.

Ayrıca İstanbul Planlama Ajansı, Reform Enstitüsü ve bazı uzmanların çalışmalarına dair raporları sunduğu kaydedildi.

3 grup başkanvekili, bazı MYK üyeleri, İstanbul Planlama Ajansı Başkanı, CHP PM üyesi Gökhan Günaydın ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun Basından Sorumlu Başdanışmanı Tuncay Özkan’ın da katıldığı toplantıda, CHP lideri bazı MYK üyelerine görev verdi. Seçim sürecinde kampanyanın bu görevlendirmeler çerçevesinde yürüyeceği İmamoğlu’nun ekibinin de çalışmalara destek olacağı belirtildi.

Bu toplantı bittikten sonra, İBB Başkanı İmamoğlu’nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile 12. katta baş başa bir görüşme gerçekleştirdiği de öğrenildi.