Kılıçdaroğlu CHP Meclis Grubu’na veda, beş parti lideriyle İmamoğlu ve Yavaş’a teşekkür etti

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin haftalık grup toplantısında yaptığı konuşmaya, “Bu kürsüye veda etmek için buradayım” sözleriyle başladı.

“Zalimlerin tahtlarını yıkmaya çok yakınız, inanın.” diyen Kılıçdaroğlu veda konuşmasında kendisini destekleyenlere, “Bilirim, biliyorum Saray’ın yol arkadaşı olmak kolaydır. Bay Kemal’in yol arkadaşı ıztıraplıdır… Bay Kemal ile yürümek akıldan öte bir yürek işidir. O yürek de sizde var.” diyerek teşekkür etti.

Ardından Altılı Masa liderlerine tek tek teşekkür eden Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Umutluyum be dostlar, gerçekten umutluyum. Çünkü her gün Türkiye’de herkesin yenilenmiş gibi uyanacağı bir günü, dünyayı hayal ediyorum. Yelkenlerimizi hareket ettirecek rüzgarları düşünüyorum. Bize doğru uçan o özgür kuşları düşünüyorum. Bu deliliği hep birlikte yapacağız dostlarım.

“İYİ Parti’nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile yapacağız bunu. Merttir. Yeri geldiğinde masaya yumruk vurmasını çok iyi bilir. İlk görüş ayrılığında bilakis kendisini tanımayan insanlar söylenmemesi gerekeni söylediler. Arada bir ülkücü damarı tutar, bunu da gayet iyi biliyorum.

“Saadet Partisi’nin genel başkanı Temel Karamollaoğlu ile bitireceğiz. Temel Bey bilgedir, cesurdur. Bu bilge Türkiye’nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

“Gelecek Partisi lideri Ahmet Bey ile de bitireceğiz bu deliliği. Güçlü bir entelektüel birikimi var, bu süreci toparlayanların başında gelir. Günlerdir uyumuyor bu lider, çorbada tuzu olan değerli bir insan.

“DEVA Partisinin Genel Başkanı Ali Babacan ile bitireceğiz. Onunla da bu ülke için alın terini birlikte dökeceğiz.

“Gültekin Uysal da yürekli, cesur ve genç bir liderdir. Menderes ve Demirel’in gençliği vardır yüzünde.

“Ve iki kişi daha var. Siz o kişiyi gayet yakından tanıyorsunuz. Burada söylemiştim. Evladım Ekrem İmamoğlu. O da yanımda olacak. Yıllardır omuz omuza verdiğimiz dostum Mansur Yavaş o da burada olacak.

“Büyük lokma yiyeceğiz ama büyük laf etmeyeceğiz. Öleceksek bu vatana olan aşkımızdan öleceğiz.

“Bir gün ‘başardık’ diyeceğiz. Hakkınızı helal edin dostlarım. Hadi Bismillah.”