Kemal Kılıçdaroğlu’ndan adaylık mesajı: Ben Kemal, geliyorum!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis’teki grup toplantısında yaptığı konuşmada adaylık mesajı verdi:

“Seçimin ertesi gününde onların telefonları acı acı çalacak, açtıkları telefonların ucunda bir ses duyacaklar, ‘Ben Kemal, geliyorum.'”

Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir saat süren konuşmasını şu sözlerle bitirdi:

“Benim helalleşeceğim, haksızlık yapılanlardır. Kimse haksızlık yapıldıysa onunla oturup helalleşeceğim. Roboski ile Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi ile Soma ile başı kapalı kızlarımıza haksızlık yapıldığı için, biz o dönemde suskun kaldığımızdan dolayı onlarla da helalleşeceğiz. Liste uzun. Bizim arsız ve hırsıza muamelemiz açıktır; vuracağız neşteri, alacağız devlet malını geri.

“Seçimin ertesi gününde onların telefonları acı acı çalacak, açtıkları telefonların ucunda bir ses duyacaklar, ‘Ben Kemal, geliyorum.'”

İktidara geldiğimizde yazdığınız raporlarda 418 milyar doları görmezsemyakarım sizi!

Konuşmasında Sayıştay’a seslenen Kılıçdaroğlu, “İktidara geldiğimizde yazdığınız raporlarda 418 milyar doları görmezsem, görevinizi yerine getirmemişsinizdir demektir. Miletimin önünde açıkça ifade ediyorum raporda görmezsem yakarım sizi!” dedi.

Kılıçdaroğlu “beşli çete” ile iddialarını yineledi ve şunları söyledi:

“Beşli çete kisvesiyle Hazine’den götürdükleri paraları tahsil edeceğim çünkü o paralar bu ülkenin doğmamış bebeklerinin parasıdır.

“Bu çetelerin bir kısmı Erdoğan’dan önce de vardı; o zaman da devletin içindeydiler, her gelen iktidarla hizalanmış, sürekli değişmiş sistemin içinde dalmışar, derinlere mafyaya da yedirmişler, dedikleri gibi, ‘Hazineyi kolay kolay soydurmazlar’.

“Ne kadar karanlık odak varsa hepsini beslemek zorundasın. Nasıl insan satın alınacağı konusunda da uzmanlaronlar; onlarla görüşseydim iktidarın adı değişecek, halkımın sefaleti sürecek yeni bir Erdoğan gelecekti. Peki asıl panik ne zaman başladı?

“Uzman ekiplerimiz Hazineden çalışanan paranın peşine düştüğü an paniğe kapıldılar. Devletin Hazinesinden çalınan paranın 418 milyar dolar olduğu anlaşılınca karalama kampanyaları, suikast tehditleri gelmeye başladı, Korkutum mu? Hayır, kale gibiyiz, sur gibiyiz asla ve asla geri adım atmayacağız!

“Buradan Sayıştay’a seslenmek istiyorum, İktidara geldiğimizde yazdığınız raporlarda 418 milyar doları görmezsen, görevinizi yerine getirmemişsinizdir demektir.

“Miletimin önünde açıkça ifade ediyorum raporda görmezsem yakarım sizi!

“Beyt’ül-mal’e dokunan yanacaktır.

“Taahhütte bulunmak istiyorum: Temizleme operasyonumdan önce Ankara’ya dev bir ekran kurduracağım adı ‘çetemetre’ olacak; halktan çalınan ve geri aldığımız her doları halkımız görecek.

“Kediye köpeğe aldıkları tasmalar için bile Beyt’ül-mal’den bir kuruş çalınmışsa onu da geri alacağım.