Kastamonu’da Batmanlı işçilere saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kastamonu’nun Cide ilçesinde bir şahıs, babasına ait binanın boya işlerini yapan Batmanlı işçilere kıyafetlerini değiştirdikleri sırada pompalı tüfekle ateş etti. Olayda 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi ise yaralandı.

Cide ilçesine bağlı Çamaltı köyünde 3 katlı binanın boya işlerini yapan Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Oran (33) isimli içiler, işe başlamak için binanın bodrum katında kıyafetlerini değiştirmek istedi.

İHA’nın haberine göre, bu sırada ev sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle ateş etti.

Vücuduna 2 mermi isabet eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Oran yaralandı. Cide Devlet Hastanesine kaldırılan ağır yaralı Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın ardından silahlı saldırıyı gerçekleştiren Serhat O. gözaltına aldı.

Batman’dan çalışmaya gitmişlerdi

Batman’dan çalışmak için geldiğini ve inşaat işçisi olduğunu söyleyen Hamit Oran, “Sabah benden bir tane sigara istedi. Ben de sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu anlamadan rastgele ateş etti. Ondan sonra ben şoka uğradım. Ne için sıktı, niye sıktı, sebep nedir bunu öğrenmek istiyoruz. Aramızda herhangi bir şekilde bir olay yaşanmadı. Sonuçta biz çalışıyoruz, ekmek davası için gelmişiz. Aniden gelip odaya ateş etmeye başladı” dedi.

Aralarında herhangi bir şekilde tartışma olmadığını söyleyen Oran, “Aramızda herhangi bir şekilde tartışma olmadı. Ne söyleniyorsa iftira atıyorlar. Arkadaş gelip direkt olarak odada bize ateş etmeye başladı. Biz, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim de durumum bu şekilde, ben olayı ucuz atlattım. Arkadaşımın 4 tane çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye konuştu.