Karamollaoğlu, limana dönen Oruç Reis gemisine ilişkin, “82 Musul, 83 Kerkük kafasıyla giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, limana geri dönen Oruç Reis sismik araştırma gemisine ilişkin, “Sırf siz iç politika malzemesi yapacaksınız diye, 82 Musul, 83 Kerkük kafasıyla giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız” dedi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

NATO nezdinde başlayan müzakereler çerçevesinde Antalya Limanı’na geri dönen Oruç Reis ilişkin konuşan Karamollaoğlu, “Biz dış politikada diplomasi ve diyaloğu tercih ederiz. Ama sırf siz iç politika malzemesi yapacaksınız diye, 82 Musul, 83 Kerkük kafasıyla giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız. Dış politika ‘asarım keserim’le yürütülemez.” dedi.

Türkiye’nin her alanda tıkandığını ileri süren Saadet Partisi lideri, “Madem ki problemlerimiz belli, o halde çözüm de az çok bellidir. Gelin bunu iktidarıyla muhalefetiyle birlikte ele alalım. 18 yıl iktidarda kalan bir anlayışın artık bu problemleri çözemeyeceği net olarak görülmüştür. Burada bir güç birliğine ihtiyaç var. Muhalefetiyle, iktidarıyla bu problemlerin içinden birlikte çıkmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 8 Ekim 2017’de Ankara spor Salonu’nda düzenlenen “Kerkük Sevdalıları ile Buluşma” programına katıldığı sırada yaptığı konuşmada, “81 Düzce’den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84’ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti. PKK kamplarına tekrar soluklarını alacaklardı. Biz Türk milliyetçisiyiz. Türkçüyüz” demişti.

Karamollaoğlu’nun “82 Musul, 83 Kerkük kafasıyla giderseniz, gemiyi limana çekince diyecek söz bulamazsınız” sözleri Bahçeli’ye hitaben söylediğini akıllara getirdi.