Kadın cinayeti: Gelecek Partili kadın başkan yardımcısı öldürüldü

Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu, Tuncay Gülenç isimli erkek tarafından öldürüldü.

Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu, Tuncay Gülenç tarafından öldürüldü.

DHA’nın verdiği bilgiye göre, emekli polis olduğu öğrenilen Tuncay Gülenç, birlikte yaşadığı Emine Ercandoğdu’yu, kendisine ait bağ evinin önünde ateşli silahla öldürdü. Gülenç, cinayet sonrası aynı silahla yaşamına son verdi.

Gülenç’in öldürdüğü Emine Ercandoğdu’nun, Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi.

Cinayetin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay, şu mesajı paylaştı:

“İl Başkan Yardımcım, çalışma arkadaşım, can yoldaşım Emine Ercandoğdu’yu kaybetmenin üzüntüsünü içerisindeyim.. Kelimeler kifayetsiz… Seni asla unutmayacağız.. Başta evlatları olmak üzere Ailesine ve Gelecek camiamıza başsağlığı dilerim. Mekanın cennet olsun.”

Ercandoğdu’yu öldüren Gülenç, oğlunun mezarında intihar etti

Öte yandan Gülenç’in geçen yıl 30 Mart’ta ölen oğlu Gökmen Gülenç’in (26) mezarı başına gidip orada  tabancayla kendini vurup yaşamına son verdiği bildirildi.

Tuncay Gülenç’in, 30 Mart 2022’de hayatını kaybeden oğlunun ölüm yıl dönümünde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Senin için nasıl bir cümle kurayım evlat, ne söyleyeyim yavrum, bu genç yaşında kıydılar sana ve sebep oldular bu gençliğine. Olmayan adalet elbet bir gün tecelli edecek. Seni kucağıma aldığım ilk gün dünyalar benim olmuştu. 22 Mayıs 1996 günü Çarşamba akşamı saat 21.05’di. Seni bir bebek olarak kucağıma aldığımda seninle ne kadar bir süre, ne kadar bir hayat kuracağımı bilmiyordum. 26 yıl kalbimle yürekten sevdim seni ben. Acısıyla tatlısıyla çok şeyler sığdırdık bu hayata. İyi ki benim evladım, iyi ki benim yavrum oldun. Ailene yaşattığın evlatlık duygusuyla, güzelliklerinle sana teşekkür ediyorum. 30 Mart 2022 günü saat 14.30’da bizleri bırakıp gittin. O anki acını yüzüme, kalbime ve yüreğime bir ok gibi saplayarak haykırarak gittin evladım. O an ben sana şifa olamadım evlat, olamadım. Ben Allah’ıma yalvardıkça ‘Buraya kadarmış’ dedi Allah’ım bana. Kocaman bir yıl oldu evladım. Bu acıları ne unutacağım, ne de unutturacağım. Sana söz verdim evladım. Nefes aldığım her günüm, nefessiz geçen günlerim oldu artık. Mekanın cennet olsun güzel evladım canım oğlum, nurlar içinde uyu” ifadelerine yer verdiği görüldü.