İYİ Partili Bahadır Erdem Demirtaş’ın açık mektubuna yanıt verdi: Bizim kesin olan çizgilerimiz var

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Selahattin Demirtaş’ın Meral Akşener’e yazdığı açık mektup hakkında, “Bizim kesin olan çizgilerimiz var. Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için biz onu ortaya koyuyoruz” dedi.

Halk TV’de Sözüm Var programına katılan Erdem, Demirtaş’ın açık mektubuyla ilgili soruya, “Ben Selahattin Demirtaş’ın mektubu hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü siyasette böyle bir metod yok. Ama biz kendi düşüncelerimizi söylüyoruz. Açık söylüyoruz. Hatırlarsanız bu yayınlarda söyledim. AYM kararlarına uyulması, kayyum uygulamalarının demokrasiye aykırı olduğu yahut AİHM kararına uyarken iktidarın sevdiği ya da sevmediği tutuklu gibi bir ayrımın olamayacağını… Bunlar yeni söylediğimiz şeyler değil” yanıtını verdi.

Erdem sözlerine şöyle devam etti:

“Ama bizim kesin olan çizgilerimiz var. Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için biz onu ortaya koyuyoruz. Her siyasi parti milletin sesidir. Milletin temsilcisi olduğu, milletin değerlerini temsil ederek bunu gündeme getirdiği zaman ancak teveccüh görür ve yaptığı siyaset bir işe yarar diye düşünüyorum.

“85 milyonun da inandığını düşündüğümüz terör konusundaki şeylerimiz netti. Bunu hep söyledik, bugünde netiz dolayısıyla bizde değişen bir şey yok. Hep aynı şeyi söylüyoruz”.

Demirtaş Çarşamba günü Twitter hesabından paylaştığı mektupta, Selahattin Demirtaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “Size hak olan müzakere siyaseti, HDP için neden bir hak değil?” diye sormuştu.