İYİ Partili Ağıralioğlu’nun sözlerine CHP’li Altay’dan tepki: Kraldan çok kralcı

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığı hakkında “Aday olursa kazanamayacağına ilişkin endişemiz var’ ifadelerini kullanmıştı. Ağıralioğlu’na sert bir cevap veren Altay, İYİ Partili ismi kraldan çok kralcılık yapmakla suçladı. Altay, “Sayın Ağıralioğlu’nun yaklaşımını ona benzettim. Ben şunu demezdim. Meral Akşener ile olur mu diye sorulsa bana ben olmaz demem” dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, tv100 ekranlarında katıldığı televizyon programında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda endişeleri olduğunu dile getirdi. Ağıralioğlu, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var, evet” diye cevap verdi. Sağ seçmenin sol bir adaya sıcak bakmayacağını söyleyen Ağıralioğlu, “Bizim klasik sağ, refleks olarak, mesela camide namaza girdiği zaman safın soluna durmuyor. Nihayetinde bu bizim refleksimiz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN TEPKİ GECİKMEDİ

Ağıralioğlu’na tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Biz öyle düşünmüyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kesin kazanabilir olarak görüyoruz. Tüm anketler de ‘kazanabilir’ diyor. 6’lı Masa’nın görüşüne saygı duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“KRALDAN ÇOK KRALCI”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise daha sert bir eleştiride bulunarak Ağıralioğlu’nu kraldan çok kralcılık yapmak ile suçladı. Sözlerini sürdüren Altay “Sayın Ağıralioğlu’nun yaklaşımını ona benzettim. Ben şunu demezdim. Meral Akşener ile olur mu diye sorulsa bana ben olmaz demem” dedi.