Ivanka Trump İstanbul Sözleşmesi’ne siyah-beyaz fotoğraf paylaşarak destek verdi

Babasının kadın düşmanı söylemlerine tepki göstermemekle eleştirilen Trump dünyaca ünlü isimlerin ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına, siyah beyaz fotoğrafını paylaşarak katıldı.

Dünyaca ünlü isimlerin “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” kampanyasına destek vermesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump da kampanyaya katıldı.

Babasının kadın düşmanı söylemlerine tepki göstermemekle eleştirilen Trump, siyah beyaz fotoğrafını paylaşarak şu notu düştü:

“Kız kardeşliğe, beni destekleyen ve ilerlemem için bana itici güç olan kadınlara minnettarım! Her yeni gün, ışığı yaymak ve çevremizdeki insanları cesaretlendirmek için sayısız -büyük ya da küçük- fırsatlar getiriyor. Hadi birbirimizi sevelim, destekleyelim ve güçlendirelim. Hepimiz anneyiz. Her birimiz eşsiz ve güzel bir şeyi bu dünyaya getiriyoruz. Hadi birbirimiz sevelim. Tüm takipçilerime, sevgiyle liderlik etmek için meydan okuyorum. Geleceği şu anı yaşarken yaratırsın.”

Kadınlar “Meydan okuma kabul edildi’ (#ChallengeAccepted) etiketiyle Türkiye’de kadın cinayetlerine karşı bir farkındalık kampanyası olarak başlatmıştı. Akım tüm dünyaya yayılmaya başladı. Siyah beyaz fotoğraflarını yayınlayan kadınların, birbirlerini davet ettiği akımı fark eden Nicole Kidman, Kate Hudson ve Jessica Biel gibi Hollywood’un en ünlü kadınlar da destek verdi.