İtalya’da sel felaketi: 34 ölü

İtalya’da bir haftadır etkisini sürdüren sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 34’e yükseldi. Fırtınadan etkilenen Venedik’in büyük kısmı su altında kaldı. Bir haftadır fırtınanın etkisini sürdürdüğü İtalya’da sel ve heyelanlar nedeniyle can kaybı sayısı 34’e yükseldi.  İtalya daha önce ölü sayısını 30 olarak açıklamıştı.

İtalya’nın güneyindeki Sicilya’da şiddetli yağışlar 10 can aldı. Sicilya’nın kırsal kesimlerindeki bir nehrin taşması sonucu sel meydana geldi. Nehir kenarındaki çok sayıda evin su altında kaldığı selde en az 10 kişi öldü, 2 kişi kayboldu. Bölgede kayıp kişileri arama çalışmaları devam ediyor. Sicilya’daki selde hayatını kaybedenlerle beraber ülke genelinde ölenlerin sayısı 34’e yükseldi. Fırtınadan en çok etkilenen yer ise Ligurya bölgesi oldu. Bölgede 20 binden fazla kişiye elektrik sağlanamadı.  Ülkenin kuzeydoğusundaki Venedik kenti de fırtınadan etkilendi ve şehrin yüzde 75’i sular altında kaldı.

Bu arada tren ve uçak seferlerinin de güçlükle yapılabildiği bildiriliyor. Uzmanlar İtalya’daki yağışların önümüzdeki günlerde de devam edeceğini bildirmekteler.