İstanbul’da çocuk işçiyi döverek işkence yaptı

KAGITHANE'DE BIR FABRIKADA CALISAN VE 7 YIL ONCE BEYIN AMELIYATI OLAN 15 YASINDAKI COCUGUN AYNI ISYERINDE CALISAN 30 YASINDAKI KISI TARAFINDAN DARP EDILDIGI IDDIA EDILDI. COCUGUN DAHA ONCE DE DEFALARCA AYNI KISININ ISKENCESINE MARUZ KALGINI ONE SURULURKEN HER SEFERINDE SAKA YAPTIGINI SOYLEYEN KISI SON DAYAGINI CEP TELEFONU ILE KAYDA ALDIRDI (FOTO: ISTANBUL DHA)

İstanbul Kağıthane’de bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki çocuğun aynı işyerinde çalışan 30 yaşındaki kişi tarafından darp edildiği iddia edildi.

İstanbul Kağıthane’de 15 yaşındaki bir çocuğun çalıştığı fabrikada darp edilmesine yönelik görüntüler tepki çekti.

Olay, önceki gün Talatpaşa’da bir iş yerinde yaşandı. 7 yıl önce 8 yaşındayken 2’nci kattan düşerek ağır yaralanan Enes Y. beyin ameliyatı geçirerek hayata döndü.

1.5 yıl önce çırak olarak işe başlayan Enes Y. (15) aynı iş yerinde çalışan Yücel B. (30) tarafından iddiaya göre şakayla karışık şiddete maruz kalıyordu.

Zamanla işkenceye dönen olayda Yücel B.’nin dövdüğü Enes Y.’nin elinde ve kollarında kesik ve yanık izleri oluştu. Çocuk şakayla karışık yapılan bu işkenceyi ailesine söyleyemedi.

Biri dövdü, diğeri kaydetti

Son olarak önceki gün, beyin ameliyatı olan Enes Y.’nin başına tokat atan ve tekmeleyen Yücel B. attığı dayağı iş yerindeki başka bir çocuğa cep telefonu ile kaydettirdi. Çeken çocuk görüntüyü bir arkadaşına gönderdi. Görüntü daha sonra darp edilen Enes Y.’nin amcasına ulaştı. Çocuğun ailesi ve amcası iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.

‘Az yapmışım’

Yücel B.’nin cep telefonundan daha önce işkence yaptığı, elindeki ve kolundaki yaraları çekerek “Buralara ne oldu demesi, Enes Y.’nin de Sen yaktın ya Yücel abi, burayı da sen kestin demesi üzerine Yücel B.’nin Az yapmışım dediği video çıktı. Ailenin bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.