İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın hedef gösterdiği Afgan dükkanının ismi değişti

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafa, “Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç” yazması büyük tepki toplamıştı. Afgan genç, bu paylaşım sonrası dükkanın ismini “Armağan” olarak değiştirdi.

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bir süre önce sosyal medya hesabından, Afganistanlı M.S’nin işlettiği marketin fotoğrafını paylaşarak, “Kırşehir merkezde Afgan Market-Sahibi Afganistanlı bir genç” ifadesini kullandı. Paylaşımında Afgan genci hedef gösterdiğini savunan birçok kişi, Özdağ’a tepki gösterdi.

MARKETİN YENİ İSMİ “ARMAĞAN” OLDU

Bunun üzerine polis ekipleri de market çevresinde güvenlik önlemi aldı. Birkaç gün iş yerini açmayan M.S, “Afgan” olan marketinin ismini de “Armağan” olarak değiştirerek, tabelalarını yeniledi.

Ümit Özdağ'ın iş yerini paylaşıp hedef gösterdiği Afgan, dükkanının ismini değiştirdi

YAŞANANLARDAN DOLAYI ÜZGÜN

M.S, yaklaşık 3 ay önce açtığı marketin fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Afganistan’da da market işlettiğini, ülkesinde yaşanan olaylar sonrasında Türkiye’ye geldiğini belirten M.S, Kırşehir’i sevdiğini söyledi.

Kendisine ya da marketine karşı bir tepki olmadığını ancak tedbiren iş yerinin ismini değiştirdiğini anlatan M.S, elinden geldiğince hizmet vermeye devam edeceğini anlattı.