İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Dr. Yücel Sayman yaşamını yitirdi

İstanbul Barosu eski Başkanı, anayasa hukukçusu Prof. Dr. Yücel Sayman yaşamını yitirdi. 82 yaşındaki Yücel Sayman kanser tedavisi görüyordu.

Sayman’ın vefatı nedeniyle çok sayıda mesaj yayınlandı.

Türkiye Barolar Birliği mesajında “İstanbul Barosu eski başkanlarından, duayen avukat, yetkin akademisyen ve yazar Av. Prof. Dr. Yücel Sayman’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Meslek ustamıza rahmet; ailesine, öğrencilerine, hukuk ve akademi camiasına başsağlığı dileriz” denildi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da “Son derece üzgünüm… Prof. Dr. Yücel Sayman üstadımızı kaybetmişiz. Sevenlerine, ailesine ve hukuk camiasına sabırlar diliyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise “Sevgili Dostum, İstanbul Barosu Eski Başkanlarından Av. Yücel Sayman’ın vefat ettiği haberini aldım. Kanser tedavisi görüyordu. Demokrat, ahlaklı, cesur… güzel bir insandı. Başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da “İnsan hakları mücadelesinde özel yeri olan değerli hukukçu, dostum Yücel Sayman’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Böyle kayıpların yeri doldurulamıyor belki, ama yaratılan değerler ve paylaşılan anılar yaşıyor, yaşayacak. Başımız sağolsun” mesajını paylaştı.