İran Dini Lideri’nden Siber Saldırı Uyarısı

İZNEWS/ HABER MERKEZİ- İran dini Lideri Ayetullah Ahmet Hatemi, ‘siber’ saldırılar olması ihtimaline karşı uyarılarda bulundu.

Hatemi, Tahran’da cuma namazı sonrası verdiği hutbede, düşmanların ülkede kargaşa ortamı oluşturmak için geçtiğimiz günlerde siber saldırılar gerçekleştirdiğini, gerçekleşen toplumsal olaylarda sosyal medya hesaplarından yalan ve yanlış bilgilerle halkın İran devletine karşı kışkırtılmak istendiğini belirterek sağlıklı ve temiz sosyal medya kullanımına karşı olmadıklarını ama gelecekte de bu tür saldırıların hedeflendiğini, bu sebeple herkesin çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Hatemi, telegram ve İnstagram’ın İran’a karşı girişilen saldırılarda etkin bir şekilde kullanıldığı ve bu alanların özellikle kontrol altında tutulması gerektiğini de söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın da sosyal medya üzerinden gerçekleştiriği açıklamalarla İran’daki isyanlara destek vermesi ve İran halkına seslenmesi, İran’da sosyal medya kullanımı ile ilgili ciddi tartışmalara sebep olmuş, internet kullanımında kısıtlamalara gidilmişti.