İmamoğlu’nun program öncesi ‘soruları istedi’ iddiasına Yıldırım’dan yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım ile 16 Haziran’da gerçekleştirecekleri münazara hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV ve Star TV ortak yayınında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Ekrem İmamoğlu, pazar günü yapılacak programın öncesinde Binali Yıldırım’ın soruların görüşülmesini talep ettiğini iddia ederek, “Şahsen bana soruları yollamasalar da olur.” diye konuştu.

Binali Yıldırım ise söz konusu iddiayı Twitter üzerinden yayınladığı bir mesajla yalanladı. Yıldırım, “Varsa elinde kanıt ispatlasın, yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir.” ifadelerini kullandı.

İsmail Küçükkaya da sorularla ilgili iddiayı kabul etmedi

16 Haziran’daki tartışmayı yönetecek olan gazeteci İsmail Küçükkaya da HaberTürk’te yayınlanan bir haber programında iddialara değinerek, “Birincisi, ben günlerdir İmamoğlu ile konuşmadım, ikinicisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok, üçüncüsü Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı olamaz, dördüncüsü açık oturuma ilişkin hiçbir soru hazırlanmadığı gibi, hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından öncesinde de hiç kimsenin benim dışında bunu bilmesi mümkün değil, kimseye vermem” diye konuştu.

23 Haziran İBB seçimlerinin Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde bir araya gelecek.