İmamoğlu’ndan seçim günü mesajı: Seçim kesin olarak sonuçlanana kadar görev yerlerimizi asla bırakmayacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul Gaziosmanpaşa ve Pendik’te mitingler düzenledi.

İmamoğlu, yarınki seçimde devletin memuruna güvendiklerini belirtti:

“Ben buradan devletimin sandıktaki başkanlarına, ilçe seçim başkanlarına, il seçim başkanlarına Yüksek Seçim Kurulu üyelerine ve özellikle güvenlik güçlerimize bütün memurlarıma, bütün bürokratlarıma sesleniyorum.

“Bir kişinin gönlüne girmenin hiçbir kıymeti yoktur. Milletin gönlüne girmektir esas olan ve görevinizi layıkıyla yerine getirip milletin namusu olan oyuna zeval getirmeden, o oyların tek tek sayılacağına ve sizlerin de bu sürece sahip çıkacağına inanıyorum.”

İmamoğlu seçmenlere, oylarını kullandıktan sonra ellerinde bayraklarla okulların önlerinde, sokaklarda, caddelerde olmalarını söyledi.

İmamoğlu Twitter hesabından paylaştığı bir videoda da benzer bir çağrı yaptı:

“Bu süreçte sandık ya da bilgisayar başında, tutanak başında, Seçim Koordinasyon Merkez’lerinde, meydanlarda, sahada olan sizlere çok önemli görevler düşüyor.

“Seçim kesin olarak sonuçlanana kadar hepimiz görev yerlerimizi asla bırakmayacağız. Sağlıklı bilgi akışı ve seçim güvenliği için son ana kadar çalışacağız.”