İmamoğlu: Sorumluluğumuz büyük, yükümüz ağır

Karabük’ün Safranbolu ilçesine giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu burada yaptığı bir konuşmada “Sorumluluğumuz büyük. Yükümüz ağır. Milletçe gençliğimiz var. Başardık, yine başaracağız” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde ziyaretler yaptı.
Safranbolu Belediyesine gelen İmamoğlu, burada vatandaşlara hitap etti.
İmamoğlu, 16 milyon İstanbul halkına sırtını dayadığını belirterek, “Aynı zamanda milletimize sırtını yaslamış bir kardeşinizim. Onların vicdanına, onların yüreğine güveniyorum. Onlar en doğru kararı vereceklerdir. Şimdi bu duygum taçlandı. Her gittiğim yerde pırıl pırıl, kalpleri cesur, beyinleri açık, fikri hür, vicdanı hür bir nesil olma yolunda pırlanta gibi gençlerimiz var” diye konuştu.
Kötü dilin, siyasetin ana merkezine oturduğunu savunan İmamoğlu, milletin güzel bakışıyla buna son vereceklerini, insanların huzurunda, demokrasi kuralları çerçevesinde ülkenin geleceğini konuşacaklarını söyledi.
İmamoğlu, “Kendilerini memleketin sahibi gören bir avuç insana taliplendikleri mayıs ayında ‘Söz milletin’ diyeceğiz, ‘Haydi güle güle’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.
Ekrem İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Sorumluluğumuz büyük. Yükümüz ağır. Milletimizin ne yazık ki son yıllarda sorunları çok daha fazla büyüdü. Ama vallahi de billahi de gençliğimiz var. Milletçe gençliğimiz var. Başardık, yine başaracağız.”