İmamoğlu: ’31 Mart ve 18 Nisan arasında duyumun ötesinde tespitler var’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, veri tabanının kopyalanması konusunda yaptığı son açıklamada, “Özellikle 31 Mart ile 18 Nisan arasında ne yazık ki duyum değil daha da ötesi tespitlerimiz var, bunları en sağlıklı şekilde kıyaslamak adına bu adım atılmıştır.” dedi.

Söz konusu adımın halkın çıkarlarının korunması adına yapıldığını belirten İmamoğlu Euronews’te yer alan habere göre, “Biz kamu adına görev yapıyoruz. Kamunun verilerini korumak zorundayız. Görevli olan arkadaşlarımız büyük şehir belediyesinin daha önce sözleşmesini yapıp bu alanda anlaşma yaptığı bir firma. Mevzuata uygun bir şekilde, zapta altına alınarak, tespitler yapılarak 31 Aralık tarihli, 31 Mart 2019 tarihli ve dün tarihli kayıtlar arşivlendi imza altına alındı. Yetkili kişiler tarafından geleceğe sağlıkla bir şekilde taşınması adına, gerektiğinde oradaki süreçlerin tekrar irdelenmesi adına yapıldı. Çünkü özellikle 31 mart ile 18 nisan arasında ne yazık ki duyum değil daha ötesi tespitlerimiz var, bunları en sağlıklı şekilde kıyaslamak ve halkımızın çıkarını korumak adına bu adım atılmıştır.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dün havaalanında karşıladığını belirten İmamoğlu, “Karşılaşmamız gerekiyor çünkü biz millete hizmet eden iki kişiyiz. Bunlar gayet normal. Nezaketin buluşmanın normalleşmesi, bu ülkenin normalleşmesi demek. Fırsat bulursam kucaklaşırım, bu şehir adına sohbet ederim.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, Erdoğan ile buluşmasında “size hayırlı olsun dedi mi?” sorusuna “Kendisi öyle bir cümle kullanmadı, sadece kandilini kutladığımda, o da benim kandilimi kutladı.” cevabını verdi.