İmamaoğlu: Her CHP’li gibi benim de adayım Genel Başkan’dır

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak isminin önerilmesi konusunda “Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı gibi bir mesele yok. Ben her yerde söyledim, her Cumhuriyet Halk Partilinin adayı genel başkanıdır. Benim de adayım Genel Başkan’dır. Tabii ki burada karar verici bir Altılı Masa var” diye konuştu.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katılan İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına “kazanamaz” diyerek karşı çıkıp “anketlerin söylediği isimleri” önerenlere İstanbul’daki yerel seçimleri hatırlattı ve “Kolay mı kazandık biz İstanbul seçimlerini? Bazı şehirlerde 14-15 puan öndeyken İstanbul’da 14-15 puan gerideydik, ilk ölçümlerde” dedi.

Masanın dağılmaması gerektiğini söyleyen İmamoğlu, “Bu masanın kararı önemli. Bu masanın kararı alırken birbirini tatmin etmesi, kaygıların giderilmesi önemli. Bu masa ayrılık masası değil. Bu masada hepimiz and içtik. Altılı masadan bir, iki eksilmemeli… Burada birinin gönlü kırılıyorsa onu tamir edeceğiz. Biri kaygılanıyorsa o kaygıyı gidereceğiz” diye konuştu.

“Anketlerin söylediği isimler belli, o isimler de tartışılsın. Bu seçim kazanılmalı, çünkü sistemin normalleşmesi için artık son şans. Hiçbir şey riske atılmamalı.”