HDP Kulp’taki saldırıyı kınadı: Sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde el yapımı patlayıcıyla düzenlenen ve 7 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı kınadı.

HDP'den Kulp'taki terör saldırısına kınama: Sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz, System.String[]

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıyı kınadı. Buldan ve Temelli, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, dün Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 7 kişinin ölümü, 10 kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı kınadıklarını belirttiler.

“SORUMLULARIN BULUNMASINI TALEP EDİYORUZ”

Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da acil şifa dileğinde bulunulan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz. Bugün ilçe başkanımızın gözaltına alınması ve belediye eş başkanımızın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir. Bu toprakların her bir karışının huzur ve barış içinde, insanca yaşanabilir hale gelmesi için hem demokratik siyasette hem de toplumsal alanda yapılması gerekenleri yerine getirmedeki duruşumuzu sürdürmekte kararlıyız.”