HDP Eş Genel Başkanı Sancar: İktidarın zenginleri arttıkça yoksulluk büyümektedir

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi ve “İktidarın zenginleri arttıkça yoksulluk büyümektedir. Yandaşlar arttıkça işsizlik artmaktadır. İktidar ekonomiyi talan ettikçe halkın sofrası boşalmaktadır” dedi.

Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Merkez Bankası’ndaki görevden alma kararlarına da değinen Sancar, “Vardiyalı gece çalışması gibi yeni görevlendirmelerle başkan ve başkan yardımcısını değiştirerek, ancak daha fazla çöküşe yol açarsanız” diye konuştu.

“İktidarı ve kirli düzenini değiştirme görevinin kendilerinde olduğunu” ifade eden Sancar şunları söyledi:Quote Message: Kurdaki değişime değinmeme bile gerek yok. Yeni rekorlar kırıyor kur, her yeni rekor yoksullukta daha fazla dibe inmektir. Çiftçi de perişan vaziyettedir, emekçi de açlıkla boğuşmaktadır. Devasa borçlar. Üretim yok, Gübre, samanı bu döviz kurlarıyla temin etmesi mümkün değil. Sadece çiftçiyi değil, ülkeyi açlığa sürüklemektedir. Çünkü bu düzen, bu ülkenin kaynakları halklarındır, yandaş ve sermayeye peşkeş çekme mecburiyetimiz tam da bundandır.”

“İktidarı ve kirli düzenini değiştirme görevinin kendilerinde olduğunu” ifade eden Sancar şunları söyledi:

Kurdaki değişime değinmeme bile gerek yok. Yeni rekorlar kırıyor kur, her yeni rekor yoksullukta daha fazla dibe inmektir. Çiftçi de perişan vaziyettedir, emekçi de açlıkla boğuşmaktadır. Devasa borçlar. Üretim yok, Gübre, samanı bu döviz kurlarıyla temin etmesi mümkün değil. Sadece çiftçiyi değil, ülkeyi açlığa sürüklemektedir. Çünkü bu düzen, bu ülkenin kaynakları halklarındır, yandaş ve sermayeye peşkeş çekme mecburiyetimiz tam da bundandır.”